Головна » 2019 » Февраль » 5 » Коляд, коляд, коляда, Хай обходить вас біда!!
Коляд, коляд, коляда, Хай обходить вас біда!!

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Радість, яка триває вже понад два тисячоліття і пригадує нам воплочення Господнє – Його Різдво.
Отож і маленькі вихованці ДНЗ№3 теж з великим задоволенням чекають на це світле свято. Під час заняття на тему: «Україна колядує» дітки з цікавістю слухали, як з давніх-давен на Україні існувала традиція святкувати Свят Вечір.
Головною і ритуальною різдвяною стравою є кутя, яка являє собою пшеничну або ячмінну кашу, змішану з родзинками, маком, медом і горіхами. Також на столі обов'язково має стояти узвар. Разом з вихователем малюки спробували виготовити цю смачну страву та нею поласувати.
На почесному місці в домі повинен стояти Дідух – житній, пшеничний або вівсяний сніп, який символізує урожай, добробут, багатство, дух предків і оберіг роду. Вважається, що присутність Дідуха в домі приносить гарний настрій, затишок і святкову атмосферу. Вихованці ІІ молодшої групи теж спробували створити цей символ Різдва та прикрасити його кольоровими стрічками.
Важлива і незмінна традиція на Різдво – це колядування. По вулицях і будинках колядники ходять, починаючи зі Святого Вечора, або з першого дня Різдва. Часто вони носять з собою велику зірку, закріплену на палиці та покриту позолоченим папером. Така зірка символізує Віфлеємську, що ознаменувала на Різдво Христове – це, в першу чергу, свято добра, миру і милосердя. Незважаючи на те, що Різдво – день сімейний, дуже важливо в цей час допомагати хворим, сиротам, жебракам, бродячим тваринам і всім тим, хто з різних причин позбавлений святкових радощів родження Ісуса Христа.

У світле свято Різдва Христового всі чекають чогось нового та дивовижного. Всі новорічні свята пронизані чарівністю та загадковістю. От і ми в нашому закладі стараємось подарувати діткам щось творче та дивовижне. Вчора, з дітками середньої групи виготовляли власними рученятами різдвяний віночок-оберіг. Попередньо вирізавши заготовки, було проведено бесіду про значення оберегу та значення матеріалів, що використовувалися для нього. А використовували ми крупи, які також мають своє символічне значення. Горох – символ єдності народу добробуту, дружби та миру, пшениця – достаток, гречка – фізичну активність. Дітки дуже уважно слухали та доповнювали. Потім всі сіли до роботи. Кожна насінинка була ретельно приклеєна до оберега. А в кінці, коли обереги підсохли, ми оздобили її гарним бантиком.

Український народ святкує Різдво!!!!! Це чудове свято, яке поєднує в собі традиціїї українського народу!!!! Саме це свято в Україні дає можливісьт показати велич нації та єдність. І саме тому наші вихованці також готувались до різдвяних свят з великим бажанням. Розучували колядки, щедрівки, виготовляли різдвяні подарунки. Щоб бути справжніми колядниками потрібно мати "РІЗДВЯНУ ЗІРКУ", яка світила колядникам, щоб нести людям радість. Отже і ми разом з дітками виготовили маленькі різдвяні зірочки! Ми усі намагаємось сформувати у дітей зацікавленність до народних традицій, допомагаємо нашим вихованцям краще зрозуміти значення кожного свята та подарувати віру в Різдвяну казку!!!

Переглядів: 24 | Додав: slavutadnz3 | Рейтинг: 0.0/0