Головна » 2017 » Декабрь » 1 » Дидактичні ігри
Дидактичні ігри

Процес виховання і навчання є дуже складним і непередбачуваним. Тут не підходять звичні методи, а навпаки спрацьовує метод зацікавлення чи простого спостереження. Дуже багато чому можна навчити дитину в процесі повсякденного спілкування, зокрема на прогулянках, в іграх.
Для того, щоб допомогти дитині стати більш вправною у процесі пізнання, оволодіти новими вміннями та навичками я вирішила зробити і свої власні зразки ігор з сенсорного розвитку.
Так, наприклад, дидактична гра з назвою «Квіткова пелюстка» сприяє розвитку у дітей дрібної моторики. Ця гра є дуже цікавою для дитини, адже передбачає проходження нею декількох етапів, починаючи з хапання предмета (пелюстки) долонькою повністю, потім продовжується триманням предмета пальчиками, перекладання його з руки в руку. Один з етапів гри вимагає узгоджених дій обох рук. Також, в процесі гри, дитина ознайомлюється і вчиться розрізняти такі поняття, як: колір, розмір та форма. І в кінцевому результаті діти досягають успіху, бачачи результат своєї праці – гарно і охайно зібрану квіточку. (Для гри використано серединку квіточки, її пелюстки та кнопки-застібки).
Дещо схожа до попередньої, гра «Чому такий червоний?». Цю гру я передбачала як таку, що надасть дитині уявлення про гриб. Я використала саме мухомор щоб повідомити дитині: насторога, не чіпай! Для більшого зацікавлення грою гриби ростуть на поляні серед квітів. (Використаний матеріал: силуети грибочків, біленькі цяточки та кнопки-застібки).

Дидактична гра, яка також спрямована на розвиток дрібної моторики рук, але із ускладненням завдання – додаванням додаткових функції, називається: «Соняшник». Ця гра, як і попередня вимагає зосередженості, терплячості і має досягати поставлених перед собою, хоч поки що і маленьких, але таких значних перемог. Готуючи це завдання я вирішила, що пелюстки у соняшника можна буде пристебнути на ґудзики, а чорні насінинки дуже добре триматимуться завдяки застібкам-кнопкам. Ось, Ви тільки, подивіться, яку цікавість проявляють дітки в процесі ігрової діяльності.
Дидактична гра: «Збери гостинець білочці», яка передбачає вміння складання, тримання та перекладання. Спеціально зроблені для гостинців різного кольору, щоб дитина вчилась розрізняти кольори і визначати чи приблизно рівні (за вагою і кількістю) вийшли гостинці. (Використаний матеріал: різнокольорові трубки-схованки, тара для зберігання горіхів і каштанів).
Підготувавши такі ігри я впевнена, що діткам буде цікаво навчатись і зовсім просто запам’ятовувати ті речі, яких вимагає та чи інша дидактична гра.
Вихователь Макогончук С.К.

Переглядів: 103 | Додав: slavutadnz3 | Рейтинг: 0.0/0